Skip to main content

Koszyk

Przedsiębiorcy wiedzą, że do świadczenia profesjonalnych usług transportowych, przeprowadzkowych, budowlanych i innych nie wystarczy wyłącznie inwestycja w dobry samochód dostawczy. Zazwyczaj trzeba go jeszcze przystosować do swoich potrzeb, biorąc pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności oraz panujące warunki drogowe. Na tym etapie wiele osób decyduje się na zabudowę busa.

Na czym polega zabudowa busa?

SYSTEM PNEUMATYCZNY HYUNDAI H350 Zabudowa busa to nic innego jak zaaranżowanie bezpiecznej i ergonomicznej przestrzeni załadunkowej. To, co otrzymujesz w standardzie, może nie wystarczyć. Często elementy wyposażenia fabrycznego są bowiem narażone na uderzenia, szuranie, obciążenia i pozostałe szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ich naprawa może okazać się nieopłacalna, dlatego zanim w ogóle do nich dojdzie użytkownicy aut dostawczych decydują się na zabudowę. Jej kształt zależy od modelu pojazdu i tego, co zostanie zabezpieczone. Cała paka, czy pojedyncze elementy konstrukcyjne (dachy, podłogi, ściany)? Należy to do indywidualnej oceny osoby zamawiającej usługę. Jednak ze względu na stosunkowo niski koszt, a wysokie korzyści, jakie przynosi ta czynność, warto od razu zamówić całą konstrukcję.

Zabudowa jest wykonywana z estetycznych płyt OSB – łatwych i wygodnych w montażu oraz szybkich w obróbce, co pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do pojazdu pod względem kształtu i rozmiaru.

Jak zabudowa busa wpływa na komfort jazdy?

Użytkownicy busów, które zostały zabudowane zwracają uwagę na szereg korzyści, jakie przyniósł im ten zabieg. Przede wszystkim – ochrona przed ślizganiem. Ładunki, które wcześniej w swobodny sposób przemieszczały się po podłodze i reagowały na każde szarpnięcie, najechanie na wybój czy hamowanie, teraz pozostają stabilne i nieruchome. Ponadto producenci oferują dostęp do części bardziej zaawansowanych, czyli takich, które po zamocowaniu usprawnią załadunek i rozładunek. Mogą to być listwy przypodłogowe, szyny, a nawet całe wyposażenie warsztatowe pozwalające na mobilne świadczenie swoich usług.

Podłogę warto zabudować w busie dostawczym, z kolei w busie osobowym jest to obowiązkowy element wyposażenia wnętrza. Przyjemnie oprzeć nogi o tak wykończoną posadzkę, a przede wszystkim można do niej przymocować fotele.

Zwracamy też uwagę na fakt, że komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerów poprawia się. Wstrząsy, które wcześniej były wyraźnie odczuwalne teraz są znacznie łagodniejsze. Pośrednio udaje się także znacząco wyciszyć wnętrze kabiny.