Skip to main content

Koszyk

Usługi mobilne cieszą się coraz większą popularnością. Rosnący popyt sprawia, że firmy dotychczas specjalizujące się w usługach stacjonarnych coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o pomoc mobilną. Dotyczy to zarówno branży motoryzacyjnej, jak również branży serwisowej. Coraz więcej maszyn i urządzeń naprawianych jest na miejscu, u klienta. Aby umożliwić wykonanie takiej usługi niezbędne jest dostarczenie na miejsce naprawy odpowiednich narzędzi i części zamiennych. Służy temu zabudowa busa na narzędzia.

Duże samochody użytkowe a zabudowa na narzędzia

Już samo wyposażenie samochodu w regały i szafki daje podstawę do zorganizowanej i efektywnej pracy w terenie. Korzystając z nowoczesnego osprzętu i akcesoriów możemy stworzyć znacznie więcej. Profesjonalna zabudowa na narzędzia to rozwiązanie, które daje możliwość przejrzystego, kompaktowego, pewnego i bezpiecznego przechowywania narzędzi i materiałów roboczych w samochodzie. Zabudowa może być z powodzeniem zastosowana w przypadku dowolnego dużego samochodu użytkowego. Modułowe systemy oferują szerokie możliwości konfiguracji, co w praktyce przekłada się na możliwość zabudowy busów i furgonów niezależnie od dostępnej przestrzeni.

 

Jak zaprojektować zabudowę busa na narzędzia?

Tworzenie wszechstronnych pojazdów serwisowych wymaga:

  • bardzo dobrej znajomości i zrozumienia branży reprezentowanej przez klienta,
  • wiedzy i doświadczenia,
  • wysokiej jakości materiałów,
  • kompetencji w zakresie bezpiecznego montażu zabudowy.

To sprawia, że wykonanie zabudowy najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, która wykona projekt odpowiadający naszym indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Ergonomiczna zabudowa busa na narzędzia obejmuje przestrzeń do zorganizowanego przechowywania narzędzi i materiałów roboczych (śrubek, nakrętek, gwoździ, uszczelek, itp.), jak również przestrzeń niezbędną do wykonania podstawowych prac naprawczych i serwisowych. W wielu przypadkach wymaga to udostępnienia pracownikowi blatu roboczego. Blat roboczy może stanowić stały element zabudowy lub być komponentem składanym. To, jakie komponenty wykorzystamy projektując zabudowę jest uzależnione do specyfiki prac wykonywanych w mobilnej przestrzeni serwisowej oraz rodzaju potrzebnych narzędzi.

Ważnym elementem zabudowy jest odpowiednie oświetlenie. Pracownik korzystający z mobilnego serwisu powinien mieć do swojej dyspozycji szereg punktów świetlnych, które umożliwiają znalezienie niezbędnych materiałów roboczych, jak również bezpieczne i efektywne wykonywanie precyzyjnych prac.