Zawieszenie pneumatyczne – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jazda z pełnym obciążeniem, zwłaszcza po nierównych drogach, może wywoływać drgania i wstrząsy wewnątrz pojazdu. Nie tylko zaburzają one komfort jazdy, ale stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ładunku. Dlatego warto sięgnąć system pneumatyczny. Ten typ zawieszenia – dzięki zaawansowanej konstrukcji – pozwala poprawić parametry trakcyjne jazdy dzięki optymalnej redukcji wstrząsów i drgań.

Serwis i naprawa zawieszeń pneumatycznych w samochodach dostawczych

Oferujemy Państwu naprawę zawieszeń pneumatycznych w samochodach dostawczych.Zdiagnozujemy oraz naprawimy Państwa samochód dostawczy szybko, sprawnie i profesjonalnie z gwarancją.W ciągłej sprzedaży są sprężarki, miechy / poduszki pneumatyczne, mocowania, złączki i przewody oraz zawory i sterowania pneumatyczne. Wymiana miechów, poduszek pneumatycznych, sprężarek pneumatycznych, diagnostyka zawieszenia pneumatycznego wykonujemy w Warszawie i  w naszych autoryzowanych punktach na terenie kraju.Zadzwoń pod numer 22 758 65 74 i zapytaj w godz. 8:00 – 16:00 lub opisz swój problem na email serwis@intrak.com.pl.

Jak zbudowane są zawieszenia pneumatyczne?

 • System pneumatyczny jest oparty o specjalne poduszki – określane również mianem miechów lub mieszków. Napełnia się je sprężonym azotem lub powietrzem przy pomocy kompresora. To poduszki zastępują metalowe elementy obecne w standardowym zawieszeniu.
 • Każda poduszka powietrzna jest zintegrowana z amortyzatorami pneumatycznymi, a także połączona z kompresorem – napędzanym przez silnik samochodu lub układ elektryczny pojazdu.
 • Mieszek powietrzny łączy się z wahaczem za pośrednictwem tłoka, a wahacz łączy się z kołem. System pneumatyczny jest również wyposażony w specjalny zawór, którego zadaniem jest kontrola poziomu zawieszenia i utrzymywanie go na tym samym poziomie bez względu na nierówności na drodze.
 • Gdy zawieszenie pneumatyczne jest ściśnięte i obciążone (np. podczas pokonywania wybojów na drodze) – pompowane jest dodatkowe powietrze. Gdy zaś dochodzi do rozprężenia zawieszenia – powietrze jest wypuszczane.

W efekcie pojazd, który jest wyposażony w ten typ zawieszenia jest łatwiejszy do prowadzenia. Auto zachowuje się bardziej przewidywalnie i łatwiej jest utrzymać nad nim kontrolę. W efekcie zwiększa się bezpieczeństwo jazdy, a podatność systemu zawieszenia na przedwczesne zużycie spada. Możesz również znacznie łatwiej i precyzyjniej wypoziomować pojazd.

Postaw na nowoczesny system pneumatyczny

Jesteśmy specjalistami w zakresie zawieszeń pneumatycznych. Naszym Klientom oferujemy kompleksową pomoc – wykonując montaż oraz serwis powietrznych systemów poziomująco-wzmacniających.

Nasze systemy pneumatyczne:

 • są przeznaczone przede wszystkim do samochodów dostawczych najpopularniejszych marek – oferujemy poduszki do pojazdów takich jak: Citroen, Fiat, Ford, IVECO, MAN, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault czy Volkswagen,
 • mogą być zastosowane również w camperach, samochodach ciężarowych oraz terenowych,
 • spełniają najwyższe normy jakości – są dostosowane do wymogów europejskich,
 • zapewniają możliwość swobodnego sterowania położeniem pojazdu – każda poduszka powietrzna jest wyposażona w dwa manometry.

Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby uzyskać więcej informacji i umówić się na instalację systemu pneumatycznego.

Dzięki naszym systemom pneumatycznym zyskujesz:

Lepsze właściwości jezdne pojazdu

Płynniejsze prowadzenie po nierównej nawierzchni

Bieżącą regulację wysokości

Większą skuteczność hamowania

system pneumatyczny

Auto z fabrycznym zawieszeniem opartym na resorach piórowych przy maksymalnym DMC:

 • przedwczesne zużycie elementów zawieszenia
 • pogorszenie właściwości jezdnych
 • pogorszenie skuteczności hamulców
poduszki zawieszenia

Auto z systemem pneumatycznym wspomagającym zawieszenie:

 • poprawa właściwości jezdnych
 • poprawa komfortu jazdy
 • poprawa bezpieczeństwa
 • poprawa skuteczności hamulców
 • możliwość wypoziomowania lewa/prawa strona

WYBIERZ SWÓJ POJAZD:

CITROEN JUMPER

FIAT DUCATO

FORD TRANSIT

IVECO DAILY

MAN TGE

MERCEDES SPRINTER

OPEL MOVANO

PEUGEOT BOXER

RENAULT MASTER

RENAULT MAXITY

VOLKSWAGEN CRAFTER

VOLKSWAGEN LT