Skip to main content

Koszyk

Izolacja termiczna w zabudowie busów

Izolacja termiczna stanowi jeden z opcjonalnych elementów zabudowy busów i samochodów dostawczych. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w pojazdach przeznaczonych do realizacji usług transportowych, jak również w furgonach adaptowanych na mobilne warsztaty.

Zastosowanie izolacji termicznej w zabudowie busów i furgonów wpływa na obniżenie przenikalności termicznej ścian pojazdu, a tym samym zapewnienie wyższej temperatury wewnątrz. Należy przy tym zauważyć, że profesjonalnie wykonana izolacja nie powoduje zmniejszenia powierzchni pojazdu.

Z czego jest wykonana izolacja termiczna w zabudowie busów

Wiele firm oferujących wykonanie izolacji termicznej korzysta ze specjalistycznej pianki natryskowej. Pianka jest cienka i lekka. Wyróżnia się odpornością na szkodliwe oddziaływanie wody i wilgoci, jak również uszkodzenia mechaniczne. Obok pianki natryskowej do wykonania izolacji termicznej w zabudowie busa lub furgonu można wykorzystać maty kauczukowe oraz twarde płyty piankowe. W INRAK korzystamy z:

  • najwyższej jakości pianki PIR,
  • mat kauczukowych,
  • pianki nisko rozprężnej.

Dzięki zastosowaniu tych materiałów uzyskujemy bardzo dobre parametry termiczne, przy zachowaniu niskiej masy zabudowy. Ale to nie jedyny powód, dla którego sięgamy po piankę PIR i maty kauczukowe. Nasze zabudowy busów i furgonetek bardzo często wykonujemy w pojazdach leasingowych, co wyklucza możliwość trwałej ingerencji w pojazd. Dlatego też bazujemy na materiałach, które po zakończeniu okresu leasingu możemy zdemontować, tym samym przywracając wnętrze pojazdu do stanu pierwotnego. Usunięcie pianki izolacyjnej aplikowanej natryskowo jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe.

Dla kogo izolacja termiczna busa?

Izolacje termiczne wykonuje się w pojazdach firmowych i prywatnych. Z jednej strony zapobiega ona nadmiernemu wychładzaniu się wnętrza pojazdu, z drugiej chroni przestrzeń ładunkową przed nagrzewaniem się pod wpływem promieni słonecznych.

W przypadku pojazdów firmowych izolacja ma na celu:

  • zapewnienie optymalnych warunków do przewozu określonych produktów, np.: owoców, warzyw, wyrobów medycznych,
  • zapewnienie warunków do wykonywania prac naprawczych – mobilne serwisy, mobilne warsztaty mechaniczne, etc.

W przypadku samochodów prywatnych izolacja termiczna jest wykonywana w celu poprawy parametrów mieszkalnych. Wykonuje się ją w busach aranżowanych na nowoczesne kampery.